Zodiak

Horoskopi Javor / Parashikimi për javën 25-31 Korrik 2022

created by Polish

DASHI

Gjatë javës së katërt të korrikut mund të krijohen situata që kërcënojnë mirëqenien e familjes suaj. Shmangni thashethemet, me shumë mundësi ato nuk kanë asnjë bazë të vërtetë. Mundohuni të mos i ndani detajet e jetës suaj personale me të tjerët. Në vend që të humbisni kohë në zhurmë të pakuptimtë, kujdesuni për shëndetin tuaj.

Të tjerët do ta kenë të vështirë të kuptojnë se çfarë po ju ndodh në fillim të javës. Me Diellin në shenjën e Luanit, bota sundohet nga egoizmi, njerëzit janë të dehur me ndjenjën e lejueshmërisë. Horoskopi javor i Dashit ju fton të shikoni veten nga jashtë. Mundohuni ta trajtoni jetën në një mënyrë më të thjeshtë dhe ironike. Atëherë patjetër do të keni fat në dashuri: të gjithë ëndërrojnë për një shok ideal.

Nga mesi i javës, Dashi do të forcojë planet e tij, edhe nëse ka pasur dyshime më parë. Mërkuri në Luan është një triumf i vetëkënaqësisë, të gjithë e gjykojnë nga kambanorja e tyre. Pavarësisht nga ky qëndrim, përpiquni të qëndroni të matur. Ekziston rreziku të bini në një mashtrim financiar ose të përplaseni me një mashtrues dashurie. Edhe pse, kur emocionet dhe ndjenjat janë mbi buzë, nuk është gjithashtu keq.

Rrethanat do jenë në favorin tuaj, fundjava do jetë e mrekullueshme. Me Hënën në Luan, njerëzit përpiqen të tregojnë anën e tyre më të mirë. Nëse dëshironi të keni sukses të shpejtë në frontin e dashurisë, horoskopi javor për Dashin rekomandon të veproni me këmbëngulje dhe haptazi. Jini bujarë me komplimente: fjalët pasionante mund të shkrijnë çdo zemër.

DEMI

Parandjenja e dashurisë në ditët e para të javës do të emocionojë zemrat e atyre që janë në kërkim të partnerit të jetës. Me Diellin në shenjën e Luanit, ndjenjat bëhen më të mprehta, tërheqja seksuale intensifikohet. Horoskopi javor i Demit sugjeron që të mos habiteni nëse befas tërhiqeni nga aventurat e dashurisë. Pavarësisht kalueshmërisë, romanca që shpërthen do të lërë gjurmë të thella në shpirt.

Asnjë vështirësi nuk do të prishë humorin e Demit në mes të javës. Nën ndikimin e Mërkurit në Luan, personaliteti mund të pësojë disa metamorfoza. Ajo që ishte e ndaluar më parë bëhet mjaft e mundur. Nëse keni dëshirë të vendoseni më afër detit, filloni të eksploroni ofertat e disponueshme.

Në fund të javës mund të ketë një ndryshim në qëndrimin tuaj ndaj vetes. Me Hënën në Luan, njerëzit duan shkëlqimin e jashtëm dhe komplimentet. Nëse më parë keni pasur pak interes për modën, horoskopi javor për Demin beson se situata do të ndryshojë rrënjësisht. Mundohuni të diversifikoni veshjet tuaja, blini disa veshje të modës dhe bëni një grim të ndritshëm.

BINJAKËT

Një humor i mirë në ditët e para të javës është shpëtimi juaj. Me Diellin në shenjën e Luanit, optimizmi pushton, jep forcë për të vepruar. Horoskopi javor i Binjakëve premton fitime të mira me pak ose aspak investime. Me qasjen e duhur, edhe një hobi mund të paguajë dividentë. Në dashuri do të keni edhe fat: ndjenjat do të jenë të ndërsjella, pasioni do të kapet plotësisht, pa lënë gjurmë.

Çdo telash në mes të javës Binjakëve nuk i intereson, gjëja kryesore është që kostumi të përshtatet. Kur Mërkuri është në Luan, njerëzit janë dinjitoz. Problemet në punë, grindjet e përditshme janë gjëra të vogla që nuk meritojnë vëmendje. Është shumë më e rëndësishme të dukeni sa më mirë. Sigurohuni që rrobat tuaja të shkëlqejnë të pastër dhe thonjtë tuaj të jenë të përsosur.

Biznesi në fund të javës do të përparojë me një kërcitje. Nën Hënën në shenjën e Luanit, njerëzit dallohen nga fisnikëria dhe bujaria. Horoskopi javor për Binjakët beson se nuk mund ta përballoni vetë. Organizoni një takim me miqtë, ndani mendimet dhe përvojat tuaja. Ndoshta, përpjekjet e përbashkëta do të jenë në gjendje të ju drejtojnë në drejtimin e duhur.

GAFORRJA

Gjatë javës së katërt të korrikut mund të krijohen situata që kërcënojnë mirëqenien e familjes suaj. Shmangni thashethemet dhe fjalët, me shumë mundësi ato nuk kanë asnjë bazë të vërtetë. Mundohuni të mos i ndani detajet e jetës suaj personale me të tjerët. Në vend që të humbisni kohë në zhurmë të pakuptimtë, kujdesuni për shëndetin tuaj.

Në ditët e para të javës do të ndjeni një ndryshim në komunikimin me të tjerët. Me Diellin në Luan, njerëzit janë të mbingarkuar nga gëzimi, niveli i shoqërueshmërisë rritet ndjeshëm. Horoskopi javor i gaforres beson se ju vetëm duhet të jeni në vendin e duhur në kohën e duhur dhe gjithçka do të funksionojë vetë. Kolegët dhe njerëzit e afërt do ju rrethojnë me ngrohtësi dhe vëmendje.

Nga mesi i javës, Gaforret nuk do të humbasin formën e tyre dhe do të mbajnë një qëndrim pozitiv. Nën ndikimin e Mërkurit në Luan, aktiviteti jetësor rritet, shfaqen forca shtesë. Ju jeni në gjendje t’i përballoni të gjitha problemet vetë nëse përdorni potencialin tuaj me mençuri. Për të qëndruar sa më gjatë në formë, mos e neglizhoni sportin.

Shkëlqimi në shoqëri është detyra juaj kryesore në fund të javës: mësohuni me rolin e një ylli. Hëna në shenjën e Luanit disponon përtaci. Horoskopi javor për Gaforren rekomandon mbledhjen e një shoqërie të gëzuar me qëllimin e vetëm: si të argëtoheni. Mos kurseni në argëtim, tregoni gjerësinë e shpirtit tuaj: kënaqësitë e kuzhinës, dhuratat, vallëzoni derisa të bini!

LUANI

Filloni javën tuaj me mendime të këndshme, zhytuni në ëndrrat tuaja të pushimeve. Dielli tek Luani jep aftësi të mira organizative. Mos prisni motin buzë detit nëse dëshironi të relaksoheni. Horoskopi javor i Luanit ofron për të studiuar ofertat e agjencive të udhëtimit në mënyrë që të zgjidhni drejtimin më fitimprurës. Megjithatë, mos harroni për punën, përndryshe gjendja juaj financiare do të vuajë.

Në mes të javës, Luanët duhet të mbajnë distancë nga ata që i rrethojnë. Ndikimi negativ i Mërkurit tek Luani priret të jetë i pamatur dhe i pamenduar. Nëse po kërkoni të rregulloni paqen e biznesit ose familjes, provoni të zgjidhni një kohë tjetër. Edhe pse mund të rrezikoni, mos u habitni kur ju akuzojnë për sjellje shfrytëzuese.

Dëshira për vëmendje mund të jetë një obsesion gjatë fundjavës. Hëna në shenjën e Luanit ju bën të dëshironi të duheni. Horoskopi javor për Luanin paralajmëron: nëse bie në një fjalim lajkatar, mund ta prishësh jetën. Nuk ka asnjë garanci që tifozi nuk është një mashtrim dhe super oferta është një mashtrim. Përdorni vajra esencialë të agrumeve për t’ju ndihmuar të mbani mendjen tuaj të kthjellët.

VIRGJËRESHA

Nuk priten ngjarje veçanërisht interesante në javën e katërt të korrikut. Në punë, situata mbetet e qëndrueshme: gjithçka vazhdon si më parë. Nëse para kësaj ka pasur disa mospërputhje, nuk ka gjasa që do të jetë e mundur të arrihet një rezultat ideal. Synoni për atë që është më e lehtë. Mos e ekspozoni trupin ndaj stresit të shtuar, angazhohuni në forcimin e sistemit imunitar.

Në ditët e para të javës do të tërhiqeni aty ku jeta është në ecje të plotë. Dielli në shenjën e Luanit zgjon interesin për gjithçka që ndodh, dëshirën për të shijuar momentin. Horoskopi javor i Virgjëreshës sugjeron të heqësh qafe gjërat sa më shpejt të jetë e mundur në mënyrë që të kënaqesh me gëzimet e jetës. Hobi, pushime familjare, arratisje romantike, bëni çfarëdo që dëshironi zemra juaj.

Në aftësinë për të qenë gjithmonë në det, Virgjëreshat në mes të javës nuk do të jenë të barabartë. Ndikimi i Mërkurit në shenjën e Luanit manifestohet në aftësi të mira organizative. Nëse do të shkoni në një udhëtim familjar, një udhëtim pune, merrni me përgjegjësi fazën përgatitore. Kontrolloni që të keni dokumentet, gjërat e nevojshme, në mënyrë që të mos përfundoni në një situatë budallaqe.

Kalojeni fundjavën në një atmosferë romantike. Nën Hënën në Luan, ju dëshironi të bini në dashuri, flirtoni dhe kënaqni të gjithë, pa përjashtim. Nëse jeni në pritje të një takimi fatal, horoskopi javor për Virgjëreshën është qetësues: dashuria me shikim të parë ekziston. Kaloni kohë mes njerëzve, shoqëroheni, merrni pjesë në aktivitete rekreative. Gjithçka do të dalë vetë.

PESHORJA

Nuk priten ngjarje veçanërisht interesante në javën e katërt të korrikut. Në punë, situata mbetet e qëndrueshme: gjithçka vazhdon si më parë. Nëse para kësaj ka pasur disa mospërputhje, nuk ka gjasa që do të jetë e mundur të arrihet një rezultat ideal. Synoni për atë që është më e lehtë. Mos e ekspozoni trupin ndaj stresit të shtuar, angazhohuni në forcimin e sistemit imunitar.

Ditët e para të javës janë të mira për zbatimin e ideve që ju kanë ardhur papritur. Dielli në shenjën e Luanit nxit veprime aventureske. Horoskopi javor i Peshores beson se gjithçka ju nënshtrohet. Pyetja është se si do të reagojnë të tjerët ndaj tij. Një skenë familjare me pjata të copëtuara, një qortim nga shefi, pengesa financiare, humbjet janë me shumë mundësi të pashmangshme.

Peshorja në mes të javës do të jetë shumë e vëmendshme ndaj gjithçkaje përreth. Nën ndikimin e Mërkurit në shenjën e Luanit, formohet një pozicion i qartë në jetë. Ndoshta ka njerëz aty pranë që kanë nevojë urgjente për ndihmë. Mik, koleg, partner biznesi, një i dashur, lista mund të jetë e pafundme. Mundohuni të bëni gjithçka që mundeni për të lehtësuar vuajtjet e tyre.

Në fundjavë, keni të gjitha mundësitë për të gjetur një shpirt binjak. Nën Hënën në Luan, koka funksionon mirë, shfaqet eksitimi. Për të krijuar një marrëdhënie më të thellë biznesi, horoskopi javor për Peshoren rekomandon organizimin e një pritjeje. Ftoni miqtë, partnerët dhe madje edhe konkurrentët. Jini të sigurt, sugjerimet tuaja do të priten me entuziazëm.

AKREPI

Gjatë javës së katërt të korrikut mund të krijohen situata që kërcënojnë mirëqenien e familjes suaj. Shmangni thashethemet, me shumë mundësi ato nuk kanë asnjë bazë të vërtetë. Mundohuni të mos i ndani detajet e jetës suaj personale me të tjerët. Në vend që të humbisni kohë në zhurmë të pakuptimtë, kujdesuni për shëndetin tuaj.

Mendimet që ju kanë lindur në fillim të javës mund të jenë jashtëzakonisht të dobishme. Dielli në shenjën e Luanit jep vetëbesim, fuqi dhe energji. Nëse dëshironi të përmirësoni situatën tuaj financiare, horoskopi javor i Akrepit ju këshillon të mos hezitoni në zbatimin e planeve tuaja. Në të njëjtën kohë, përballuni me problemet në jetën tuaj personale, nëse jeni me fat, duhet të shfrytëzoni momentin.

Për Akrepin e dashuruar në mesjavë, nuk ka asgjë më të rëndësishme se lumturia familjare. Nën ndikimin e Mërkurit tek Luani, njerëzit bëhen jashtëzakonisht elokuentë. Rrëfimet tuaja pasionante mund të bëhen shpejt të mërzitshme për partnerin tuaj. Nëse doni ta bëni atë të lumtur, dilni me diçka të pazakontë. Hani një darkë me qirinj, shkoni në një vend të paharrueshëm.

Edhe në fundjavë, ka ushqim për të menduar. Nën Hënën në Luan, njerëzit nuk janë indiferentë ndaj njëri-tjetrit. Nëse ndjeni tension në komunikimin me kolegët, horoskopi javor për Akrepin beson se kjo është një thirrje zgjimi. Mos u largoni nga ekipi, përkundrazi, jini të ndjeshëm ndaj asaj që po ndodh. Do të dëgjoni këshilla të vlefshme ose disa ide interesante.

SHIGJETARI

Gjatë javës së katërt të korrikut mund të krijohen situata që kërcënojnë mirëqenien e familjes suaj. Mundohuni të mos i ndani detajet e jetës suaj personale me të tjerët. Në vend që të humbisni kohë në zhurmë të pakuptimtë, kujdesuni për shëndetin tuaj.

Në ditët e para të javës, mund të jeni të interesuar për atë që keni qenë indiferentë. Me Diellin në Luan, njerëzit janë të mbytur me energji pozitive. Mos hiqni dorë nga vetja nëse nuk keni shfaqur ndonjë talent më parë. Horoskopi javor i Shigjetarit mendon se keni nevojë për një nxitje. Kërkoni veten në çdo drejtim, gjë që është e rëndësishme: dashuria mund të jetë një burim frymëzimi.

Nga mesi i javës, Shigjetari do të kuptojë se ka shumë mungesë kohe. Kur Mërkuri është në Luan, dëshira për publicitet dhe qëndrim rritet. Nëse humbni kontaktin me realitetin, duket se kolegët nuk dëgjojnë dhe madje injorojnë mendimin tuaj, kryejnë një trajnim të korporatës. Rezultati do të kënaqet: nuk duhet të tërhiqni vëmendjen në mënyrë specifike për veten tuaj.

Humori në fund të javës do jetë mjaft i gëzuar për të ndërmarrë veprime. Nën Hënën në Luan, njerëzit janë më aktivë, më dinamikë dhe të prirur për të folur. Nëse keni frikë nga një largim i hershëm nga puna, horoskopi javor për Shigjetarin rekomandon të gjeni një arsye për t’u takuar me shefin tuaj. Me shumë mundësi, kjo nismë do të vlerësohet, kërkesat tuaja do të dëgjohen.

BRICJAPI

Java mund të fillojë me një ndryshim në jetën tuaj personale. Dielli në shenjën e Luanit favorizon njerëz të guximshëm dhe aktivë të aftë për veprime. Horoskopi javor i Bricjapit beson se ju pret një vorbull pasioni dhe emocionesh. Nëse nuk jeni tashmë në një lidhje, filloni të planifikoni martesën tuaj, ajo patjetër do duhet të ndodhë. Vërtetë, nuk do të jeni plot dashuri vetëm, gjeni kohë për të punuar.

Bricjapët nuk do duan të kursejnë në mes të javës dhe kjo nuk është e nevojshme. Mërkuri në Luan ndihmon në zhvillimin e ndjenjës së vetëbesimit. Pranimet e parave të gatshme nuk përjashtohen, dhe mosgatishmëria për t’u ndarë me to mund të luajë një shaka mizore. Mos kini frikë të shpenzoni shumë, shumë nga idetë tuaja komerciale së shpejti do të shpërthejnë, do të ketë edhe më shumë para.

Për ta mbyllur mirë javën, mbajeni veten të zënë në fundjavë me diçka të këndshme. Hëna në shenjën e Luanit jep një mall të fortë për kënaqësi dhe argëtim. Për ta bërë jetën të duket si një përrallë, horoskopi javor për Bricjapin ju inkurajon të ëndërroni me guxim. Nëse e keni braktisur hobin për një kohë të gjatë, ose jeni pak në shoqëri, ndryshoni urgjentisht sjelljen tuaj. Merrni një hobi, vizitoni.

UJORI

Entuziazmi, optimizmi i pabazuar në fillim të javës mund të shkaktojnë konflikte. Me Diellin në shenjën e Luanit, njerëzit janë egoistë deri në kufi. Nëse nxitoni në thelbin e ngjarjeve pa studiuar thelbin e tyre, horoskopi javor i Ujorit kujton: nxitimi sjell gabime. Në një marrëdhënie dashurie tregohuni të zgjuar, por mendoni fillimisht për partnerin tuaj.

Perspektiva për të punuar më shumë se zakonisht në mes të javës do t’i tërheqë biznesmenët e Ujorit. Kur Mërkuri është në shenjën e Luanit, një person dallohet për punë të palodhur, aftësi të mira organizative. Nëse doni të gdhendni kamaren tuaj, gjeni një mënyrë për të mposhtur konkurrencën. Frymëzimi me një ide, “djegia” me veprën tuaj, asnjë pengesë nuk është e frikshme.

Lehtësia e jashtëzakonshme do t’ju pushtojë në fundjavë. Nën Hënën në shenjën e Luanit, njerëzit janë dinamikë në kontakte dhe punë. Horoskopi javor për Ujorin rekomandon që të jeni në mes të gjërave. Megjithatë, ushtroni maturi në dashuri. Flirtoni në mënyrë të pamatur, mund ta ktheni të dashurin tuaj kundër vetes. Me shumë mundësi, ndjenja do të jetë kalimtare dhe e kaluara nuk do të kthehet.

PESHQIT

Çdo ndryshim në fillim të javës do të duket logjike. Me Diellin në Luan, njerëzit janë optimistë për të ardhmen, vështirësitë nuk i trembin. Nëse keni nevojë për një ndryshim peizazhi, horoskopi javor i Peshqve këshillon të mos jeni të turpshëm, zgjidhni këtë çështje me një goditje. Me shumë mundësi, ju do të jeni në gjendje të bindni të dashurin tuaj që të shkojë me ju në skajet e botës.

Për Peshqit, një udhëtim pune në mes të javës do të shërbejë si një justifikim për të dalë nga shtëpia. Mërkuri në Luan është i pajisur me një lloj ambicioz të të menduarit. Kur distanca të panjohura bëjnë thirrje, ekziston një ndjenjë e suksesit të afërt, jeta duket e mërzitshme. Duke shkuar në një udhëtim tani, nuk do të gaboni: shoqërues interesant të udhëtimit, përvojë e dobishme, një bonus nga udhëzuesi. Koha do të fluturojë.

Në fundjavë do të shpenzoni para, edhe nëse jeni në vështirësi financiare. Nën Hënën në shenjën e Luanit, njerëzit janë shpërdorues, të prirur për të humbur. Horoskopi javor për Peshqit paralajmëron: humbjet monetare për shkak të aventurave janë të mundshme. Mendoni mirë përpara se të blini diçka të bukur, por jo shumë të nevojshme. Hiqni dorë nga kumari.

Back to top button