Zodiak

Horoskopi javor për periudhën nga 20 – 27 qershor

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime.

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme.

DASHI (21.03. – 20.04.)

Puna: Kujdes mos e përkeqësoni situatën tuaj financiare. Mos lejoni që nervozizmi t’ju largojë nga takimet e biznesit. Jini të ndershëm, punëtorë; aftësia juaj për t’i trajtuar bashkëpunëtorët, kolegët e partnerët e biznesit me ndershmëri dhe respekt do t’ju sjellë sukses.

Dashuria: Deshët e lirë – do të tundoheni të filloni shumë shpejt një njohje të re, e cila mund të mos jetë aq e frytshme sa shpresoni, ndaj bëni durim tani për tani. Kontrolloni emocionet tuaja. Do të shijoni lumturinë pavarësisht vështirësive gjatë rrugës. Nëse keni një partner, plotësoni kërkesat e tij, edhe pse në shikim të parë nuk ju pëlqen. Ai ka nevojë për mbështetje dhe do të kujtojë se keni bërë një vepër të mirë. Dijeni se keni çdo shans për të bërë sa më shumë ndryshime që dëshironi. Mund të lini pas dore detyrat urgjente për të nisur një udhëtim. Planetët ju japin një shans të ndaloni dhe të mendoni nëse jeni vërtet të lidhur me njerëzit e duhur kur bëhet fjalë për miqtë. Mendoni më shumë për veprimet tuaja për të shmangur zhgënjimin.

Shëndeti: Kujdesuni për trupin tuaj, sepse është tregues i nivelit të stresit që po kaloni. Shijoni kënaqësinë e shëndetshme shqisore për t’u ndjerë më i lidhur me veten në një nivel fizik.

DEMI (21.04. – 21.05.)

Puna: Mund të prisni sukses që mund të kthehet në zhgënjim nëse nuk jeni të kujdesshëm. Një person me ndikim mund të të mbrojë dhe të hapë rrugën drejt suksesit. Një person i tillë do t’ju ndihmojë në ndryshimin që po mendoni. Prisni fitime të mira.

Dashuria: Edhe pse jeni në një lidhje, dikush tjetër ju shkakton lloje të ndryshme emocionesh. Kini kujdes të mos prishni marrëdhënien e mrekullueshme që keni ndërtuar ndër vite. Rreshtimi planetar sugjeron që ju duhet të punoni në vetë-analizë. Tani është koha e duhur për të udhëtuar me një partner – disa ditë, vetëm ju të dy në natyrë ose buzë detit – mund t’ju kujtojnë se sa shumë do të thotë njëri-tjetri. Dema të lirë – mos hezitoni nëse jeni pro ndryshimit të planeve tuaja. Edhe pse yjet thonë se duhet të dilni dhe të ndiqni më shpesh ngjarje të ndryshme interesante, shmangni vetëmashtrimin dhe mos e teproni.

Shëndeti: Ushqeni qetësinë tuaj shpirtërore, shijoni shoqërinë e njerëzve të dashur, sepse do t’ju ndihmojë të kanalizoni stresin dhe të ruani stabilitetin e shëndetit tuaj mendor dhe fizik.

BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

Puna: Mundohuni të shmangni veprimet që nuk do t’ju sjellin suksesin e dëshiruar. Planet tuaja kanë nevojë për një drejtim të ri, por nuk do ta gjeni në asnjë nga punët e zakonshme me të cilat shumica e njerëzve janë të kënaqur. Me një ofertë interesante vijnë shumë para.

Dashuria: Tani është koha për të ngadalësuar dhe për të qenë më të duruar. Kohët e fundit jeni të zënë për shkak të dëshirave dhe planeve të parealizuara, ndaj këtë ia kaloni edhe partnerit. Shpesh keni tendencë të harroni se impulsiviteti juaj ndonjëherë është i paarsyeshëm dhe traumatizon të tjerët. Keni ndjenjën se dikush po luan me ju, e megjithatë nuk mund ta vërtetoni se është kështu, ndaj ndiheni shumë të pasigurt. Kini kujdes, mund t’ju duhet të riorganizoni papritur agjendën tuaj për shkak të lajmeve të pakëndshme. Ndaloni së shikuari se si ishin gjërat dhe analizoni sa keni tani, dhe më pas mendoni se çfarë doni të bëni me të ardhmen tuaj. Binjakë të lirë – kjo periudhë është e mbushur me plane dhe shpresa të reja. Nëse keni vendosur të udhëtoni – sigurohuni që të shkoni. Do të ktheheni të rilindur.

Shëndeti: Emocionet ju shqetësojnë gjatë kësaj periudhe dhe ndikojnë në shëndetin tuaj. Përkeqësim i mundshëm i çrregullimeve kronike, ose probleme shëndetësore të papritura dhe kalimtare.

GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

Puna: Momenti është i pafavorshëm për fitime, por kjo do të ndryshojë së shpejti. Jeni në një pozicion të mirë dhe keni bazat për të ndërtuar plane për të ardhmen dhe do të jetë e dobishme për ju që të rishikoni realisht pritshmëritë tuaja. Lumturia i shoqëron trimat!

Dashuria: Jeni të frymëzuar në këtë periudhë, ndaj lërini idetë tuaja të rriten. Jini të vëmendshëm dhe të sjellshëm me partnerin dhe të dashurit tuaj. Ju mund t’u bëni një surprizë të vogël për t’u treguar atyre se ju intereson. Konfigurimi qiellor ju inkurajon të flisni për ndjenjat tuaja. Nga ana tjetër, ka mundësi që të jeni të rraskapitur nga situatat që vijnë nga jashtë, ndaj përpiqeni t’i kanalizoni nëse nuk mund t’i ndikoni tashmë. Ju gjithashtu mund të ndiheni të tensionuar për shkak të paaftësisë suaj për të trajtuar sasinë e informacionit që ju ndjek. Por ju jeni të fortë dhe mund të përballoni të gjitha sfidat. Gaforre të lira – çdo transformim tani do t’i ndryshojë gjërat vetëm për mirë dhe do të përmirësojë jetën tuaj në përgjithësi.

Shëndeti: Vetëm vazhdoni të kujdeseni për veten, siç bëni zakonisht dhe mos lini pas dore problemet e vogla apo kronike. Mundohuni të pushoni dhe relaksoheni mjaftueshëm.

LUANI (23.07. – 22.08.)

Puna: Racionaliteti do t’ju sjellë sukses financiar. Mos kini frikë të investoni paratë tuaja në një investim që mendoni se ia vlen. Shkëmbeni mendimet dhe përvojat me kolegët, angazhojini ata në gjetjen e zgjidhjeve dhe drejtojini me besim drejt qëllimeve të përbashkëta. Kur lindin pengesa, qëndroni të qetë dhe tolerantë dhe përpiquni të parashikoni pasojat dhe përgatituni për to.

Dashuria: Energjia nga planeti krijon harmoni në një marrëdhënie me partnerin. Vlerësoni dhe përdorni atë, dmth. e bëjnë situatën aktuale themel për të gjitha aventurat dhe sfidat e ardhshme. Luanët e lirë – kokëfortësia mund t’ju pengojë të vlerësoni siç duhet situatën dhe mund të përjetoni momente të shpeshta zhgënjimi nëse nuk tregoni durim dhe vetëkontroll. Kini kujdes, gjatë kësaj periudhe keni tendencën të jepni leje për t’iu afruar atyre që nuk e meritojnë. Së shpejti do t’ju duhet të ndryshoni qëndrimin tuaj ndaj personit që keni ofenduar. Do të ketë vështirësi që kërkojnë hulumtim të detyrueshëm të sjelljes suaj deri tani. Nuk këshillohet të udhëtoni, por nëse është e nevojshme – kontrolloni dokumentet personale. Intuita juaj po forcohet.

Shëndeti: Duhet të lëvizni pak nga përditshmëria – të paktën në një udhëtim, qoftë edhe në një ditë me shi – do t’ju sjellë kompensim për energjinë që humbisni, qartësinë e mendimit, energjinë dhe ndjenjën e aftësisë fizike.

VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09.)

Puna: Kjo periudhë nuk është e përshtatshme për shpenzime të tepërta. Mos i ndaloni planet tuaja sepse do të zhgënjeheni që ato kanë arritur në veshët e konkurrentëve tuaj. Lërini të tjerët të flasin dhe sugjerojnë, ndërsa ju dëgjoni dhe vëzhgoni, pa imponuar pikëpamjet dhe idetë tuaja. Qëndroni të qetë, me çdo kusht.

Dashuria: Në këtë periudhë priten zhgënjime në dashuri. Megjithatë, yjet premtojnë ardhjen e paqes së shumëpritur me partnerin, ndaj mbusheni me forcë. Nga ana tjetër nuk parashikohen konflikte në familje dhe atmosfera e shtëpisë do jetë e relaksuar dhe e këndshme. Përdorni energjinë pozitive emocionale të njerëzve përreth jush për vetë-frymëzim. Mendoni të bëni diçka të improvizuar për të dalë nga monotonia e jetës së përditshme. Virgjëresha të lira, energjia e tanishme astrale ju inkurajon të mendoni për të ardhmen tuaj. Vështirësitë do t’ju ndihmojnë të provoni se çfarë jeni të aftë. Një udhëtim do të jetë i suksesshëm, por kujdes nëse jeni në timon.

Shëndeti: Qëndrimi në natyrë do të ishte më i pëlqyeshëm për nervat tuaja dhe rekreacion për trupin tuaj. Kombinoni të dyja, pastaj bëni një udhëtim ose të paktën një shëtitje të gjatë në natyrë.

PESHORJA (23.09. – 22.10.)

Puna: Mundësitë për të fituar para kreative me siguri do t’ju vijnë përmes internetit dhe rrjeteve sociale. Mos mendoni se është joserioze, sepse kështu funksionon e gjithë bota sot. Prisni lajme për problemin e premtimeve dhe detyrimeve të paplotësuara. Energjitë astrale do të lehtësojnë durimin që ju nevojitet gjatë kësaj periudhe.

Dashuria: Keni një problem me vendosjen e kufijve, që do të thotë se shpesh i lini të tjerët t’ju shkelin. Flisni me partnerin dhe të dashurit tuaj se si mund ta ndryshoni këtë dhe nëse merrni këshilla prej tyre që nuk i përshtaten ndjeshmërisë tuaj – kërkoni ndihmën e një terapisti. Nga ana tjetër, marrëdhënia me partnerin është shumë e favorshme dhe përpiqeni të kaloni sa më shumë kohë bashkë. Udhëtimi juaj i planifikuar do të jetë i bukur dhe do të jeni të lumtur ta ndani atë me familjen dhe miqtë tuaj. Peshore të lira – suksesi emocional dhe lumturia mund të duken afër. Periudha është e tensionuar, por gjithsesi ju lejon të merrni parasysh atë që keni planifikuar prej kohësh.

Shëndeti: Ndiheni mirë dhe plot energji për të gjitha sfidat që keni përpara. Flini 7-8 orë dhe filloni të vraponi çdo mëngjes para punës – do të ndiheni të kënaqur sepse keni bërë diçka të mirë për veten tuaj, transmeton Telegrafi.

AKREPI (23.10. – 22.11.)

Puna: Lehtësia dhe ndjeshmëria juaj ndaj ndikimeve mund të jetë një arsye për të hequr dorë nga parimet tuaja dhe për të dështuar në atë që planifikoni. Çështjet e parave do të jenë në fokus të madh. Mos ikni nga realiteti dhe mos i besoni informacioneve të paverifikuara.

Dashuria: Jeni duke u përballur me probleme të vjetra familjare që nuk i nënshtrohen kërkesave të reja, ndaj do t’ju duhet të jeni të duruar me këdo që përpiqet t’ju sfidojë. Jeni emocional, por në të njëjtën kohë i qëndrueshëm. Energjia është ideale për të ripërballuar një problem të vjetër për të cilin do të gjeni një zgjidhje të re. Për këtë keni mbështetjen e partnerit, me të cilin keni një marrëdhënie shumë të mirë, plot dashuri. Aktualisht po shijoni momente të përbashkëta, të tilla si shikimi i filmave dhe serialeve dhe përgatitja e ëmbëlsirave. Në të kundërt, për Akrepat e lirë – kjo nuk është koha për të qëndruar në shtëpi dhe për të lexuar apo parë televizor – përkushtojuni ndryshimeve pozitive. Ju dilni më shpesh dhe shoqëroheni me miqtë.

Shëndeti: Riorganizoni rutinën tuaj të përditshme, veçanërisht nëse keni prishur pritshmëritë tuaja së fundmi, ose vini re se zakonet e vjetra ju shqetësojnë (koha e gjumit, dieta, aktiviteti fizik.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

Puna: Përkeqësimi i situatës suaj financiare tani është një çështje serioze. Do të jeni në vendin e duhur në kohën e duhur dhe për të qenë të suksesshëm, ju duhet vetëm të ndiqni intuitën tuaj. Vendosni një qëllim të qartë dhe filloni ta arrini atë pa vonesë – por mos nxitoni, thjesht filloni dhe mbani parasysh atë që dëshironi të arrini.

Dashuria: Mos hidhni hapa të rinj të gabuar për shkak të shpërqendrimit tuaj, por edhe për shkak të emocioneve dhe “urgjencës” që marrin kritika nga partneri juaj. Kohët e fundit jeni të tensionuar dhe ia kaloni atij zhgënjimet tuaja, ndaj argëtohuni me vetëanalizë, e cila do t’ju sjellë qetësi dhe humor të mirë. Gjendja juaj është krijuar nga rreshtimi i planetëve, i cili provokon një sërë emocionesh. Nuk këshillohet të udhëtoni tani sepse mendimet tuaja janë të zëna me gjëra të tjera. Miqtë tuaj janë kundër planeve që dëshironi të zbatoni, por së shpejti do të pajtohen me ju. Mundohuni të mos e teproni në analizë të statusit tuaj emocional aktual. Jepini vetes mundësinë për të ndryshuar kur dhe nëse është e nevojshme.

Shëndeti: Humori i mirë dhe shëndeti i qëndrueshëm mund të prishen nga pagjumësia – duke kanalizuar tepricën e asaj energjie nervore përmes aktivitetit fizik.

BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

Puna: Ndonjëherë shpenzimet tuaja joserioze mund të dalin jashtë kontrollit. Mendoni me qetësi për gjithçka që filloni të bëni. Realizimi juaj afatgjatë është i sigurt nëse realizoni projektet tuaja aktuale. Mundohuni të mos i ndani idetë dhe përshtypjet tuaja as me miqtë tuaj më të besueshëm, sepse do t’i krijoni probleme vetes.

Dashuria: Energjia qiellore mund t’ju bëjë të vini në dyshim veten dhe marrëdhënien tuaj me partnerin. Vështirësi të tilla do t’ju bëjnë papritur të ndryshoni planet tuaja aktuale. Më së miri do të ishte të flisnit hapur me të dhe nëse nuk ndodh që të ndihmoni – kërkoni këshillën e një terapisti. Pas kësaj, ju do të dini se çfarë të bëni. Praktikoni fleksibilitetin nëse ka një ndryshim të madh. Kini kujdes pas timonit dhe nëse mund ta shmangni – është mirë të mos udhëtoni. Bricjapë të lirë – prej disa kohësh po mendoni nëse do t’i jepni një shans një simpatie të mundshme. Yjet thonë se tani është koha për ta bërë këtë, sepse mund të sjellë një marrëdhënie të bukur e të papritur.

Shëndeti: Kini parasysh disa aspekte praktike të rutinës suaj të përditshme dhe do të zbuloni se çfarë ju shqetëson gjumin, shkakton alergji dhe nervozizëm. Lëvizni më shumë.

UJORI (21.01. – 19.02.)

Puna: Vështirësitë nuk do t’ju pengojnë të jeni të suksesshëm për një kohë të gjatë, sepse planetët janë në anën tuaj. Aspektet planetare mund të zbulojnë disa pasiguri, të cilat zakonisht arrini t’i mbuloni. Jini të moderuar dhe të qetë në adresimin e njerëzve në mjedisin tuaj të biznesit, në mënyrë që të fitoni besimin dhe të fitoni bashkëpunëtorë për projektin tuaj, ose t’i bindni ata për korrektësinë e mënyrës suaj të punës.

Dashuria: Mbushuni me emocione optimiste, çfarëdo që të ndodhë rreth jush. Shmangni grindjet familjare, konfliktet me të panjohur, njohjet e reja. Energjia e yjeve mund t’ju bëjë të silleni në mënyrë të paarsyeshme kur vërtet duhet të qetësoheni dhe të jeni të duruar. Aspekti aktual sugjeron që ju duhet të uleni dhe të kaloni pak kohë duke planifikuar dhe marrë vendime të caktuara. Ndryshimet e fundit në marrëdhënien tuaj me partnerin tuaj ju ndihmojnë të kuptoni se shpresat tuaja nuk do t’i përmbushin pritshmëritë tuaja. Mos ofendoni apo kritikoni pa arsye. Ujorët e lirë, planetët sugjerojnë se mund ta gjeni veten të mbytur nga kërkesat për ekskursione. Zgjeroni mendimet tuaja dhe filloni të analizoni mundësinë e një drejtimi të ri.

Shëndeti: Mund t’ju vijë rraskapitja e periudhës së mëparshme, nëse nuk keni ditur të pushoni dhe pikërisht atëherë keni nevojë për energji dhe vigjilencë. Vendosni shëndetin tuaj në radhë të parë.

PESHQIT (20.2 – 20.03.)

Puna: Ndryshimet që po planifikoni duhet të jenë të menduara mirë, sepse fusha e biznesit është një periudhë sfiduese. Mund të arrini sukses dhe të ngrini nivelin e arritjeve tuaja profesionale, por mund të mos jeni në gjendje të ecni drejtpërdrejt drejt qëllimit, por do të duhet të jeni me takt dhe të rregulloni planet tuaja në lëvizje. Mos merrni vendime impulsive. Ju nuk duhet të negocioni kredi.

Dashuria: Të afërmit do ta mirëpresin me entuziazëm aspiratën tuaj për harmoni familjare dhe së shpejti bisedat intime në mbrëmje, udhëtimet dhe gëzimet e tjera shtëpiake do të bëhen një zakon i ri për të gjithë familjen. Nga ana tjetër, mos reagoni emocionalisht për çdo lëvizje të partnerit, sepse kjo mund të sjellë probleme. Vlerësoni saktësisht se si ndiheni sepse ky është çelësi për të marrë vendimin e duhur. Do të jeni në një pozicion mjaft të fortë për të bërë plane të ardhshme me partnerin tuaj. Peshqit e lirë – pa dyshim mirëprisni njerëz të rinj në jetën tuaj. Gjithmonë mendoni pozitivisht, sepse vetëm kjo do t’ju sjellë momentet e dëshiruara.

Shëndeti: Organizoni një pushim aktiv, udhëtim, ecje ose ngjarje kulturore. Në mbrëmje, përpiquni të shijoni paqen në shoqërinë e të dashurve tuaj – në mënyrë që të rimbushni rezervat e energjisë dhe të ruani stabilitetin.

Back to top button