Covid19 keshillaCovid19 lajme nga bota

Greqia zgjat deri më 15 korrik ndalimin e fluturimeve të drejtpërdrejta me Britaninë

Greqia thotë se do të zgjasë ndalimin e fluturimeve të drejtpërdrejta me Britaninë e Madhe, teksa vendi po bëhet gati të hapë më tej udhëtimet duke filluar nga 1 korriku.

Qeveria Greke gjatë një takimi sot vendosi të zgjasë ndalimin e fluturimeve me Britaninë e Madhe deri më 15 korrik. Ndalimi aktual do të përfundonte më 1 korrik. Fluturimet direkte nga Suedia gjithashtu nuk do të lejohen deri në 15 korrik. Kur bëhet fjalë për vendet jashtë Bashkimit Evropian, Greqia synon të përputhet me listën e përpiluar nga BE, tha qeveria Greke.

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis tha se “i gjithë procesi i hapjes është dinamik dhe të dhënat do të vlerësohen vazhdimisht”. Ai shtoi se vendi është përgatitur siç duhet në të gjitha nivelet për të siguruar siguri maksimale si për vizitorët ashtu edhe për banorët. CNN / bota.al  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close