Covid19 lajme nga bota

Spanja rimbyll rajonin veriperëndimor pas rritjes së rasteve me Covid-19

Galicia në Spanjën veriperëndimore është bërë rajoni i dytë i vendit që u vendos përsëri në mbyllje, pas një rritje të rasteve me koronavirus.

Kufizimet e lëvizjes për 70,000 banorët do të zbatohen deri në të paktën 10 korrik, baret dhe restorantet do të lejohen të operojnë me kapacitet vetëm 50 përqind. France 24 / bota.al

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close