Uncategorized

Spanja rihap kufijtë për 12 vende jo anëtare në BE

Spanja do të rihapë kufijtë e saj për vizitorët nga 12 vende jo të BE-së nga e shtuna, ka njoftuar buletini zyrtar shtetëror i vendit, sipas Xinhua.

Australia, Kanada, Koreja e Jugut, Xhorxhia, Japonia, Mali i Zi, Zelanda e Re, Ruanda, Tajlanda, Tunizia, Serbia dhe Uruguai, u zgjodhën të jenë pjesë e këtij lehtësimi njoftoi agjensia zyrtare e lajmeve e Kinës.

Spanja rihapi kufijtë e saj me vendet e BE-së dhe zonën pa pasaporta Shengen më 21 qershor./bota.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close