Covid19 InformacioneCovid19 lajme nga bota

Numri i të vdekurve në Rusi nga Covid-19 kalon 10,000

Numri zyrtar i vdekjes nga Covid-19 tani ka arritur në 10.027 – me 168 vdekje të regjistruara në ditën e kaluar, sipas shifrave të Ministrisë së Shëndetësisë të botuar të shtunën.

Në një periudhë 24-orëshe, 6.632 raste të reja me Covid-19 u zbuluan në 84 rajone, nga të cilat 1.960 raste nuk shfaqnin ndonjë simptomë të sëmundjes, thuhet në një deklaratë.

Kjo e çon numrin e përgjithshëm të rasteve me koronavirus në vend në 674.515, shifra e tretë më e larta në botë pas Shteteve të Bashkuara dhe Brazilit, sipas Universitetit Johns Hopkins.

Shifrat e fundit vijnë teksa njerëzit po mblidhen të shtunën në Parkun Sokolniki të Moskës për të protestuar kundër ndryshimeve kushtetuese që i hapin rrugën Presidentit Vladimir Putin të mbetet në pushtet deri në vitin 2036. CNN / bota.al

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close