Covid19Covid19 lajme nga bota

“Shifra dramatike për Serbinë”, si ndryshoi bilanci gjatë orëve të fudit

Serbia shënoi një numër rekord të vdekjeve të koronavirusit për një ditë të vetme, teksa vendi hyri në protesta.

Kryeministri Ana Brnabic tha se shteti regjistroi 18 vdekje dhe 386 raste të reja gjatë 24 orëve në ato që ajo përshkroi si një “rritje dramatike”.

Në të njëjtën kohë, Brnabic komentoi protestat si “të papërgjegjshme” të mbajtura për ditën e tretë në Beograd dhe qytete të tjera të enjten, teksa demonstratat në dy ditët e mëparshme është ushtruar dhe dhunë./bota.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close