Zodiak

E vërteta e shëmtuar pas çdo shenje të HOROSKOPIT

Çdo shenjë ka një anë pozitive dhe negative. Tiparet jo shumë të bukura janë ato nga të cilat mund të rritemi dhe të mësojmë, veçanërisht kur është dikush tjetër që na përkëdhel në mënyrën e gabuar. Tani për tani, le t’i hedhim një sy shenjës suaj dhe tipareve jo shumë magjepsëse!

Dashi

Kjo shenjë është më egoistja e zodiakut. Dashi është i pavarur nga natyra dhe nuk i kushton vëmendje askujt tjetër… dhe pse duhet? Sipas tyre, ata vetë janë numër një. Ata gjithashtu mendojnë se janë udhëheqësa të lindur nga natyra, por të tjerët ka të ngjarë t’i shohin si diktatorë dhe dominues në rastin më të mirë.

Demi

Demi është më kokëforti i zodiakut. Pasi të kenë vendosur për diçka, nuk ka më asnjë mënyrë për t’u kthyer ose për t’i kthyer ose për t’i detyruar ose nxitur, as edhe një centimetër. Ata do të vazhdojnë të vrapojnë derisa të arrijnë atje ku duan të shkojnë. Qielli është i vetmi limit që ata kanë. Ngurtësia është emri i tyre i dytë.

Binjakët

Kjo shenjë është thashethemexhia më e madhe në zodiak. Ata e paraqesin veten si ekspertë, por nëse dikush gërmon pak nën sipërfaqe, do të zbulojë se Binjakët thjesht po përsërisin tendencat më të fundit në Facebook. E tyrja është shenja e Binjakëve sepse ata mund të jenë dyfytyrësh dhe të rrëshqitshëm sa herë të duan.

Gaforrja

Ata janë të famshëm për mërinë e tyre që mund të zgjasë me ditë, javë, muaj apo edhe vite. Gaforrja do të mbajë një mëri që do të zgjasë gjithë jetën. Ata gjithashtu kanë kujtesën e një elefanti. Priren të jetojnë në të kaluarën dhe disa prej tyre madje mund të jenë të mbërthyer në ndjenja të largëta dhe kujtime të largëta që i rijetojnë pa pushim. Ata priren të manipulojnë përmes fajit, por vetëm me  të zgjedhurit me fat që janë më afër tyre.

Luani

Luani është shenja më dominuese e zodiakut. Ata prezantohen si të sigurt dhe të zotë kur të gjithë sytë janë mbi ta, por sapo të  marrin vëmendjen e mjaftueshme, do të pasojë një përplasje. Luani është një kafshë në qendër të vëmendjes dhe vaniteti i tyre është legjendë. Ata janë një pamje e natyrshme dhe nuk do të hezitojnë të mburren para një publiku adhurues. E tyrja është shenja e vërtetë e zodiakut.

Virgjëresha

Kjo shenjë është më kritikja e zodiakut. Ata janë mishërimi i bezdisjes dhe i çmendin të tjerët me shqetësimin e tyre të vazhdueshëm dhe kërkimin e problemeve. Virgjëresha do të vërejë dhe do t’u kushtojë vëmendje gjërave që të tjerët i konsiderojnë të zakonshme dhe të mërzitshme. Virgjëresha është shenja e shërbimit, e njohur edhe si mazokiste. Kujt tjetër i pëlqen të jetë i drejtuar dhe të vrapojë pas të tjerëve ndërsa ankohet vazhdimisht, kjo nuk ka kuptim për ne të tjerët. Në fakt, ankimi është sporti i tyre i preferuar dhe ata ndihen të dashur vetëm kur kujdesen për ata që duan.

Peshorja

Kjo shenjë është gënjeshtarja më e madh e zodiakut, jo me qëllim, por me të vërtetë vetëm për të kursyer ndjenjat e dikujt ose për t’u bërë të bukur. Atyre nuk u pëlqen të jenë konfrontues, ndaj do ta prezantojnë të vërtetën kur të jetë e nevojshme. Ata gjithashtu do të inkurajojnë dikë që të marrë atë që duan, por u pëlqen të mendojnë për fjalët “diplomaci” dhe “takt”. Ata janë padyshim shpenzues të mëdhenj, edhe kur nuk kanë minimumin për të mbuluar kostot. 

Akrepi

Kjo shenjë është më e përbuzura e zodiakut dhe nuk është çudi! Kur fejohen, ata janë jashtëzakonisht besnikë deri në atë pikë sa janë posesivë dhe xhelozë dhe duan të mbajnë nën sy partnerin e tyre në çdo moment. Pajisjet gjurmuese janë shpikur padyshim nga një Akrep.

Shigjetari

Kjo shenjë është pijanecja e zodiakut, dhe reputacioni i tyre për të pirë e për të ndenjur është gjëja nga e cila përbëhen legjendat urbane. Bëhet fjalë për argëtimin … pikë. Asnjëherë ai që shmang mbledhjet shoqërore nuk di se si të gjallërojë edhe takimet më të mërzitshme të biznesit, festat e punës ose bashkimet familjare.

Bricjapi

Kjo shenjë është më e mërzitshmja e zodiakut. Ndërsa ne të tjerët jemi jashtë duke u kënaqur, Bricjapi punon jashtë orarit dhe numëron çdo qindarkë për miliardin e vet të parë. Nuk ka asgjë të keqe me punën e palodhur dhe një plan afatgjatë, por ata janë të pamëshirshëm në ambiciet e tyre dhe nuk do të ndalen derisa të arrijnë atë që duan. Ata kanë frikë të jenë të varfër, ndaj mund të jenë dorështrënguar. Ata janë gjithashtu të inatosur për ata që janë më lart në zinxhirin ushqimor se ata.

Ujori

Kjo shenjë është më e çuditshmja e zodiakut. Shumë Ujorë ndoshta do ta merrnin këtë si një kompliment, por nuk duhet ta bëjnë. Ata janë të shkëputur dhe pothuajse robotikë kur bëhet fjalë për çështjet e zemrës. Është disi sikur ata nuk ndiejnë fare emocione sepse janë kaq pak ekzibicionistë. Është sikur të ishin sjellë në këtë tokë nga një planet tjetër. Sërish, ky nuk është një kompliment.

Peshqit

Kjo shenjë është rrugica e derës e zodiakut. Kur ecuria bëhet e vështirë, ata synojnë çdo gjë që mund t’i largojë nga e përditshmja: droga, alkooli, feja ose ushqimi. Ata përpiqen t’i shpëtojnë realiteteve të vështira të jetës dhe preferojnë ta jetojnë jetën duke mbajtur syze ngjyrë rozë. Peshqit janë romantikë dhe ka të ngjarë të kenë thyer zemrën e tyre të butë në më shumë se një rast. Ata zakonisht shohin vetëm të mirën tek të tjerët, kështu që mashtrohen lehtësisht.

Back to top button