Covid19 lajme nga bota

Izraeli raporton rekord infeksionesh brënda ditës

Izraeli regjistroi numrin e tij më të lartë të infeksioneve me koronavirus gjatë një periudhe 24-orëshe, me afro 1.500 raste të reja të konfirmuara, thotë ministria e shëndetësisë.

Kryeministri Benjamin Netanyahu tha në një konferencë për shtyp se vendimi për të lejuar bizneset, duke përfshirë baret dhe lokalet e eventeve të rihapen, mund të jetë marrë “shumë shpejt”. The Guardian / bota.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close