Covid19Covid19 lajme nga bota

Kina anulon të gjitha ngjarjet sportive ndërkombëtare

Kina ka vendosur të mos organizojë ndonjë sport ndërkombëtar për pjesën tjetër të vitit, përveç provave për Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2022 në Pekin dhe qytetin fqinj Zhangjiakou.

Urdhri nga Administrata e Përgjithshme e Sporteve prek të paktën gjashtë ngjarje tenisi WTA, përfshirë finalet e WTA në nëntor. Kina gjithashtu ka katër turne ATP të cilat nuk do të mbahen.

Kina ka përmbajtur kryesisht transmetimin lokal të koronavirusit, por mbetet në ruajtje për rastet e importuara./bota.al

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close