Covid19Covid19 lajme nga bota

Rihapen rezidencat mbretërore në Mbretërinë e Bashkuar

Disa nga rezidencat mbretërore të Mbretëreshës Elizabeth II do të rihapen për publikun këtë muaj pas mbylljes që erdhi si pasojë e koronavirusit.

Windsor Castle, në perëndim të Londrës, ku monarku 94-vjeçar ka qëndruar që nga fillimi i pandemisë, do të jetë i hapur për vizita të paracaktuara, nga 23 korriku.

Royal Meës dhe Galeria e Mbretëreshës në shtëpinë e saj në Londër të Buckingham Palace do të rihapen në të njëjtën ditë, si dhe Pallati i Holyroodhouse, rezidenca zyrtare në Edinburgh.

Sidoqoftë, Dhomat e Shtetit në Pallatin Buckingham, Frogmore House dhe Clarence House do të qëndrojnë të mbyllura gjatë muajve të verës “për shkak të sfidave operacionale të distancimit social”./bota.al

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close