Covid19Covid19 lajme nga bota

Egjipti rihap piramidat pas mbylljes së koronavirusit

Egjipti ka rihapur piramidën e famshme Giza në Kajro për herë të parë në më shumë se tre muaj nga mbyllja e koronavirusit.

Vizitorët iu nënshtruan kontrolleve të temperaturës ndërsa hynë në zonën turistike.

Vendi gjithashtu ka rihapur aeroportet e tij dhe transportuesi kombëtar, EgyptAir, tha se rreth 2,000 pasagjerë u larguan nga aeroporti ndërkombëtar i Kajros në 14 fluturime ndërkombëtare të mërkurën./bota.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close