Covid19Covid19 lajme nga botaCovid19 speciale

Filma nga makina? Kinemaja “lëvizëse” do jetë shpëtimi i kësaj vere (FOTO)

Kinematë-lëvizëse janë duke patur një rikthim të madh këtë verë, pasi në vende të ndryshme ofrojnë mundësinë për të kaluar një mbrëmje para ekranit të madh në komoditetin dhe sigurinë e një makine.

E përditshmja austriake Die Presse raporton se festivali i parë i filmit në rihapjen e Autokino Vjenës në Groß-Enzersdorf do të fillojë të hënën.

Një program do të shfaqet çdo të hënë nga ora 8 pas mesnatës deri në 7 shtator. Në këtë pikë, janë rreth 1.000 hapësira parkimi dhe tre ekrane në dispozicion për kinemanë.

Një makinë nuk është një kërkesë për të vizituar festivalin, pasi një autobus transferimi i merr vizitorët nga Vjena në kinema në Groß-Enzersdorf.

Parisiasve u është premtuar gjithashtu kinemaja e parë pop-up në Paris, e cila pritet të shfaqet këtë muaj në mes të qytetit, njoftohet në faqen zyrtare në Facebook./bota.al

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close