Covid19 lajme nga bota

Koreja e Jugut do të lejojë një numër të kufizuar tifozësh në eventet sportive

Koreja e Jugut do të lejojë një numër të kufizuar tifozësh në eventet sportive, tha të dielën Ministria e Kulturës, Sportit dhe Turizmit të vendit.

Detajet, përfshirë numrin e spektatorëve dhe kohën e ndeshjeve, do të përcaktohen javën e ardhshme.

Koreja e Jugut raportoi të dielën 40 raste të reja me Covid-19 të përhapura në vend dhe 22 raste të importuara. Asnjë vdekje e re nuk është raportuar.

Tani janë gjithsej 12,715 raste të konfirmuara dhe 1069 pacientë aktualisht janë duke u trajtuar, sipas ministrisë së shëndetit të Koresë së Jugut. CNN / bota.al  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close