Covid19Covid19 lajme nga bota

Koronavirusi i merr jetën deputetit në moshën 46 vjeçare

Ligjvënësi irakian Ghida Kambash ka vdekur pasi kontraktoi koronavirusin, njoftoi parlamenti.

46-vjeçari ishte deputet tre herë në Baquba, në verilindje të Bagdadit dhe ndihmoi në miratimin e ligjeve për reformën në arsim dhe mirëqenien sociale.

Pasi panë një përhapje relativisht të ngadaltë në pesë muajt e parë, rastet rrodhën 600 përqind vetëm në qershor, sipas Komitetit Ndërkombëtar të Shpëtimit./bota.al

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close