Covid19Covid19 lajme nga bota

Shkon mbi 30 mijë numri i viktimave nga koronavirusi

Franca u bë vendi i gjashtë që raportoi një total të vdekjeve të koronavirusëve më shumë se 30,000, me numrin e rasteve të reja të konfirmuara mbi 600 për ditën e tretë me radhë.

Ministria e Shëndetësisë tha në një deklaratë se 25 njerëz kishin vdekur në 24 orët e kaluara, duke arritur totalin që nga fillimi i marsit në 30,004.

Rritja e së premtes krahasohet me një rritje mesatare prej 15 në shtatë ditët e mëparshme. Në qershor, Franca numëronte mesatarisht 34 vdekje të reja në ditë, në maj 143 dhe në prill 695./bota.al/

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close