Covid19Covid19 lajme nga bota

Turqia heq kufizimet gjatë fundjavës

Ministri i Shëndetësisë në Turqi, ka thënë se ekipi i tij nuk do të rekomandojë zgjatjen e një rendi të qëndrimit në fundjavë në shtëpi, teksa qeveria vazhdon të lehtësojë masat e kontrollit të koronavirusit.

Turqia ka mbështetur një seri masash kundër shpërthimit që nga 11 prill, përfshirë bllokimet e fundjavës, mbylljen e dyqaneve dhe restoranteve, kufizimet e udhëtimit ndërkombëtar dhe më shumë.

Duke folur pas një takimi me ekipin e tij të shkencës, Koca tha se bllokimi, që do të skadonte më 6 qershor, por mund të rivendosej në disa krahina në varësi të shkallës së infeksionit./bota.al/

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close