Covid19Covid19 lajme nga bota

Austria vendos karaninë për këto vende pasi numri i infeksionit po rritet

Austria po lëshon paralajmërime udhëtimi për Bullgarinë, Rumaninë dhe Moldavinë për shkak të përkeqësimit të situatës së koronavirusit në ato vende në Austri ku ka njerëz që vijnë nga rajoni, tha qeveria.

Kushdo që vjen nga ato vende duhet të kalojë në një karantinë dy javore ose të tregojë një provë negative, thanë një kancelar Sebastian Kurz dhe Ministri i Jashtëm Alexander Schallenberg. Do të rriten kontrollet në kufijtë hungarezë dhe sllovenë, shtuan ata./bota.al

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close