Foto

Prova e vërtetë që, të kesh fëmijë është dëfrimi më i madh që ekziston

Edhe kur ta lyenë tapetin e bardhë me ngjyrë blu, apo kur mbulohen me baltë deri në veshë, vogëlushët nuk bëjnë asnjëherë një gjë që me të vërtetë të zemëron. Ndoshta do të ishte më mirë që t’i qortojmë më rrallë, dhe në vend të kësaj, thjeshtë të mësojmë të vlerësojmë gjithë gjërat e çmendura që ata bëjnë. Në fund të fundit, pikërisht falë këtyre “marëzive të vogla”, ata mësojnë të kuptojnë botën përreth nesh.

Kur je i uritur, ti thjeshte nuk je vetvetja.

Pasagjeret keshillohen qe te paketojne vec e vec, pasaportat dhe femijet

Te gjithe luleshtrydhet jane te miat.

Mamaja u kerkoi qe te hiqnin barerat e keqia

Dikush te me shpetoje.

Miqte me te mire pranojne gjithcka.

Nuk jam fare gati. Sapo fillova te bej floket

Overdoze

Ketu nuk do te me gjejne kurre.

Mendova qe shtepia kish nevoje per nje hije bluje.

Ne thjeshte po luanim

Mami, u bera pak pis.

Miqesia e vertete eshte e pathyeshme.

Buqeta e saj e pare

Ik shpejt se erdhen prinderit. Te marr une ne telefon.

Pune per burra.

Boje vaji ne kanavace.

Femijet nuk flejne. Thjeshte rikarikohen.

5 minuta heshtje dhe qetesi…

Menyra me e mire per t’u siguruar qe te mos i ngaterrosh.

bota.al

Leave a Reply

Back to top button