Covid19 lajme nga bota

India raporton numrin më të lartë të infeksioneve ditore me Covid-19

India ka regjistruar 22.771 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të mëparshme, tha të shtunën Ministria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies së Familjes të vendit ky është numri më i lartë i infeksioneve ditore të vendit që nga fillimi i pandemisë.

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara në Indi tani shkojë në 648,315, me 18,655 vdekje. Më shumë se 394.200 njerëz janë shëruar nga sëmundja dhe 235.433 raste janë akoma aktive.

Sipas Këshillit Indian të Kërkimeve Mjekësore, më shumë se 9 milion teste janë kryer në vend, ku 242.383 teste janë kryer vetëm vetëm të premten. CNN / bota.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close
Close