Covid19 AnalizaCovid19 lajme nga bota

SHBA raporton të martën 60,000 raste me Covid-19, numëri më i lartë i të infektuarve brënda një dite

Shtetet e Bashkuara raportuan të martën 60.021 raste të reja me koronavirus dhe 1,195 vdekje, sipas Universitetit Johns Hopkins.

Ky është numri më i lartë i rasteve të raportuara në një ditë të vetme në SHBA që nga fillimi i pandemisë.

SHBA është afër 3 milion infeksioneve. Në total në vend, janë 2.996.098 raste të raportuar me koronavirus dhe 131.480 njerëz kanë vdekur.

Në total përfshihen rastet nga të 50 shtetet, Rrethi i Kolumbisë dhe territoret e tjera të Sh.B.A-së, si dhe rastet e riatdhesuara. CNN  / bota.al

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close