Covid19 lajme nga bota

Të paktën 129,000 njerëz kanë vdekur nga koronavirusi në SH.B.A.

Ekzistojnë të paktën 2,852,807 raste me koronavirus në SH.B.A, dhe të paktën 129.718 njerëz kanë vdekur, sipas raportit të Universitetit Johns Hopkins.

Deri të dielën, Universiteti Johns Hopkins raportoi 13.371 raste të reja dhe 42 vdekje të reja nga pandemia.

Në total përfshihen rastet nga të 50 shtetet, Rrethi i Kolumbisë dhe territoret e tjera të SHBA-së, si dhe rastet e riatdhesuara.  CNN  / bota.al

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close