Bota

Gjithçka që dimë për shëndetin e Putinit

Në vitin 2022, u botuan disa arsye pse besohej që Putini mund të ishte sëmurë rëndë:

  • Ai u shfaq më i fryrë në pjesën përreth fytyrës dhe qafës
  • Në takime zbatonte distancim social ekstrem, me tavolina shumë të gjata
  • Një akademik rus u shpreh se Putini vuante nga sëmundja e Parkinsonit dhe kanceri
  • Marco Rubio, senatori republikan deklaroi se “diçka nuk shkon me Putinin”

Por Kremlini këmbënguli se gjendja mendore e Vladimir Putinit është “normale”, mes zërave se ai mund të jetë duke vuajtur nga një sëmundje, apo edhe varësisë nga steroidet

Megjithatë, Putini u vizitua nga një doktor i kancerit në tiroide, 35 herë në rezidencën e tij luksoze në Detin e Zi, dhe merr rregullisht steroide, sipas dokumentave që zbulojnë gjendjen shëndetësore të tij

Tani Kremlini është detyruar të mohojë sërish, se Vladimir Putini është përsëri i sëmurë, pas lajmeve që bënin të ditur se ai kishte pësuar një atak në zemër gjatë fundjavës

Një burim nga një kanal rus në Telegram, bëri të ditur të shtunën se presidenti rus ishte goditur nga një sëmundje e rëndë atë mbrëmje.

Si gjithmonë, siç thoshte Churchilli, nga Rusia gjithçka është një enigmë e mbështjellë me mister.

Back to top button