Covid19 lajme nga bota

Filipine, izolim i plotë për 27 milionë njerëz

Filipinet kanë filluar një izolim për 27 milion njerëz, duke vendosur masa më të rrepta në një përpjekje për të ndaluar numrin e rasteve ditore të koronavirusit në vend. Masat u rivendosën të martën pasi numri i të infektuarve arriti të kapërcejë 100,000 dhe një koalicion i grupeve shëndetësore lëshoi një “sinjal shqetësimi”, duke i kërkuar Presidentit Rodrigo Duterte të vepronte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close