Covid19 lajme nga bota

Japonia raporton më shumë se 200 raste me koronavirus për herë të parë pas dy muajsh

Ministria e Shëndetësisë e Japonisë raportoi sot të paktën 249 infeksione të reja me koronaviruse dhe një vdekje, duke shënuar herën e parë që vendi raporton më shumë se 200 raste që nga 3 maji.

Kjo e çojë numrin total të rasteve kombëtare në të paktën 19,994 – përfshirë 19,282 në tokë dhe 712 në anijen e lundrimit Princess Diamond – dhe e çojë numrin e vdekjeve në të paktën 990.

Guvernatori i Tokios Yuriko Koike u bëri thirrje banorëve të shtunën që të përmbahen dhe të bëjnë udhëtime të panevojshme jashtë Tokios, në mënyrë që të përmbajnë përhapjen e virusit. CNN / bota.al

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close