BotaCovid19Covid19 lajme nga botaUncategorized

Martesë në kohë pandemie, çifti i thotë ”po” njëri-tjetrit në Romë

As një pandemi globale nuk mund të ndalonte një çift italian të lidhnin kurorë këtë fundjavë.

Tatiana Datolla dhe Armanda De Rosa u martuan të shtunën nga një zyrtare e Bashkisë në Romë, të gjithë të veshur me maska, në ceremoninë e rezervuar një vit më parë.

Familja e De Rosa udhëtuan nga Napoli në kryeqytetin italian pasi kishin planifikuar ditën e madhe. Edhe pse të gjitha bizneset dhe aktivitetet jo thelbësore janë mbyllur për javë me radhë në vend në përpjekje për të përmirësuar përhapjen e koronavirusit, zyrtarët në Bashkinë e Romës kanë bërë një përjashtim për këdo që rezervoi një ceremoni civile martese para se të fillonte izolimi.

“Nuk jam shumë mirë”, tha Datolla, “por në të njëjtën kohë jam i lumtur sepse kam pritur një kohë të gjatë për këtë moment.

“Nuk ka rëndësi, edhe nëse duhet ta bëjmë në këtë mënyrë, nuk ka rëndësi.”

Cfti ishin martuar në Santa Maria në Kishën Tempulo, të rrethuar me karrige boshe.

Atyre u lejoheshin vetëm dy të ftuar. Sallonet e bukurisë dhe dyqanet e luleve janë mbyllur kështu që bëri gjithçka për të rregulluar flokët e saj dhe gjeti disa lule të rreme.

Për fat të mirë, ajo kishte blerë fustanin më herët.

“Më vjen keq për atë që po ndodh, por çfarë mund të bëjmë? Kjo është jeta”, tha ajo pas ceremonisë, përpara se të hiqte maskën e saj dhe të puthte bashkëshortin. / bota.al

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close