Uncategorized

Spanja, me shifra të frikshme

Spanja vijon të jetë nën kthetrat e koronavirusit ku shifrat e viktimave vijojnë të jenë të frikshme.

Vetëm në 24 orët e fundit në Spanjë raportohet se kanë humbur jetën 812 persona të infektuar me koronavirus.

Ndërkohë deri më tani numri i personave që kanë humbur jetën është 7615.

Spanja është vendi i dytë pas Italisë e cila deri më tani ka humbur 10 779 viktima dhe raporton mbi  97 689 të infektuar nga koronavirusi. Gjithashtu raportohet se të infektuar deri tani janë mbi 80 mijë persona./abcnews.al

Leave a Reply

Back to top button